A valóság a kanadai kamionosokról… és az atomenergiáról – Politikai Hobbista Dr. Berta Miklós magfizikussal
Mi történik Kanadában? Kamionok torlaszolják el a főváros útjait? A miniszterelnök életére törnek? Oroszok szervezik az egészet? Persze, hogy baloldali – bocsánat, függetlenobjektív – sajtó szokásos mesékkel próbálja etetni a közvéleményt. Pedig a valóság sokkal egyszerűbb: a kamionosoknak, meg úgy általában, Kanada lakosságának elege lett az életidegen, túlzott Covid–intézkedésekből, a kötelezővé tett oltásból, meg úgy általában Justin Trudeau miniszterelnökből és az ő libernáci kormányzásából. És most Kanada az egész világ számára példa lehet a demokrácia kiüresítésével, a woke–izmus diktatúrájával, a tömegeket manipuláló globalista baloldallal szembeni küzdelemben.
A globalista baloldal persze nem adja fel könnyen a harcállásait; a zenészek világában is nyomul ezerrel. Az erősen korosodó, egykor kiváló zenész, Neil Young ultimátumot intézett a Spotify–hoz: vagy Joe Rogan podcast–jének, vagy az ő dalainak nincs helye a platformon. A Spotify pedig azt mondta: szevasz, haver! Na, innentől aztán végképp a nagypolitikai szintjére emelkedett az ügy. Hogy ki az a Joe Rogan, és miért fontos ő? Mert a nézettsége már jócskán lekörözte a CNN–ét. Az emberek jobban hisznek neki, mint a hivatalos médiának. És ezt a globalista baloldal nem hagyhatja. A tanulságos sztori részletei az adásból kiderülnek.
A zöldek szerint a nukleáris energiát nukleáris energiára kellene cserélni, mert fogalmuk sincs róla, hogy a megváltóként üdvözölt fúziós erőművek is azok. Ezzel a történettel ábrázolta Dr. Berta Miklós magfizikus, hogy mennyire nem ért a politika ahhoz, amiről beszélnek. Pedig a kockázat-haszon számítások azt bizonyítják, hogy az atomenergia a legveszélytelenebb technológia. És balesetből is csak hármat tartunk számon, amelyek közül a legújabb, a fukusimai inkább tekinthető természeti katasztrófának, mint emberi mulasztásból következő balesetnek. Berta azzal magyarázta az atom-ellenes zöld lobbi térnyerését, hogy folyamatosan szorul vissza a természettudományos oktatás, így az ellenzői jórészt nem is értik, amiről beszélnek.